• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Проведено районний семінар-практикум директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Проведено районний семінар-практикум директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти

2017-11-03

Проблема взаємодії закладів загальної і позашкільної освіти завжди була актуальною, а впродовж останніх років вона набуває особливого значення. Це пов’язано із процесами модернізації всієї системи освіти, входженням України до європейського освітнього простору. У зв’язку із цим кожна освітня підструктура намагається знайти оптимальний варіант функціонування, який забезпечив би її конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг, який формується.

Актуальність інтеграції закладів загальної середньої та позашкільної освіти визначається також і соціальним запитом на забезпечення наступності всіх ланок освіти, що спрямовує особистість на безперервний процес освіти впродовж життя.

Мета інтеграції – створення освітнього середовища, яке забезпечує розвиток здібностей дітей, підтримує їх мотивацію до пізнання та творчості, сприяє самореалізації особистості та спрямовує її на подальший життєвий вибір.

Професіональний підхід до налагодження взаємодії школи і позашкільного закладу починається з усвідомлення їхньої спільної мети, поетапного переходу від стадії зацікавленості до стадії планування конкретних шляхів партнерства.

З метою здійснення аналізу сучасного стану та планування спільної роботи на майбутнє 03.11.2017 на базі Ямпільської районної станції юних натуралістів було проведено районний семінар-практикум директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти з теми «Напрями взаємодії закладів загальної середньої та позашкільної освіти», у якому взяли участь 11 директорів шкіл району, директори районного Центру дитячої та юнацької творчості, районної станції юних натуралістів.

У ході семінару було розглянуто питання «Взаємодія закладів загальної середньої та позашкільної освіти у створенні єдиного освітнього простору» (Власова Н. Л., завідувач районного методичного кабінету), директори районного Центру дитячої та юнацької творчості Бабаєв М. І. та районної станції юних натуралістів Мерцалов С. І. у своїх виступах розповіли про досвід організації співпраці закладів загальної середньої та позашкільної освіти району, методист районної станції юних натуралістів Шпак В. О. детально зупинилася на аналізі екологічної ситуації у світі та в Україні, стані природоохоронної діяльності в освітніх закладах.

Практична частина семінару була представлена майстер-класами: керівник гуртків районного Центру дитячої та юнацької творчості Тачкова А. І. провела майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, а керівник гуртків районної станції юних натуралістів Адаменко К. Ю. з технології виготовлення штучних квітів із тканини.

Учасники семінару отримали методичні рекомендації щодо організації гурткової роботи, підготовлені головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації Дмитренко М. М., а також масу позитивних емоцій.

Кiлькiсть переглядiв: 370

Коментарi